Dokumente bereit zum Download - hier klicken!

Sieci ochrony ppoż

W przypadku pożaru woda jest absolutnym gaszącym numerem jeden pośród szybko dostępnych mediów. W tym obszarze zastosowań najważniejszą sprawą jest natychmiastowy dostęp  strażaków  do wystarczającej ilości wody koniecznej do ratowania życia i ochrony budynków przed ogniem. 

Podziemne i nadziemne hydranty wykorzystywane są jako punkty zaopatrzenia w wodę. Są one montowane w układzie sieciowym w odpowiednich odległościach od siebie tak, aby były one łatwo dostępne. Nawet jeśli nie są one często używane przez dłuższy czas, w przypadku pożaru muszą być otwarte od razu i dostarczyć wymaganą ilość wody. Warunkiem koniecznym do tego są również znormalizowanie przyłącza. Szczególne wymagania dotyczą także bezpieczeństwa, tak aby uszkodzony element układu mógł być wymieniony pod ciśnieniem nie niosąc zagrożenia, nawet jeśli uszkodzone spowodowane jest np. kolizją z pojazdem.

Hydranty nadziemne narażone są szczególnie na wpływ pogody, wiatru i wieloletniego, silnego działania promieni UV co wymusza wykorzystywanie wysokiej jakości materiałów w konstrukcji tej armatury: specjalna emalia, stal nierdzewna. Pobieranie wody z hydrantów nie może prowadzić do jakichkolwiek zanieczyszczeń wody pitnej.

Hydranty są obiektami występującymi w przestrzeni publicznej, stąd szeroka gama wzorów jakie oferuje ERHARD: klasyczne lub nowoczesne – dla różnych potrzeb i preferencji w tym zakresie.

Tak samo jak hydranty również inne pozycje oferty ERHARD są wykorzystywane w sieciach ochrony przeciwpożarowej jak np.: zawory odcinające w instalacjach tryskaczowych. Oczywiście wszystkie pozycje armatury spełniają wymagania odpowiednich jednostek: DVGW, W331, VDS.

ERHARD Polska sp. z o.o.

ul. Plebiscytowa 3
41-600 Świętochłowice

 

Telefon: +48 32 770 50 00
Fax: +48 32 770 47 73
E-mail: info@remove-this.erhard-polska.pl