Dokumente bereit zum Download - hier klicken!

Przesył wody

Sieci o długościach ponad 100 km i o średnicy ponad DN 100 nie są już niczym niezwykłym w przypadku systemów transmisji wody na skalę przemysłową. Często jako rurociągi równoległe, zapewniają dostęp w dowolnej chwili do wody pitnej wysokiej jakości tysiącom, a nawet milionom gospodarstw domowych i firm w dużych miastach i metropoliach. Najwyższa jakość i niezawodność całych układów (systemów) ma zatem decydujące znaczenie.

W wielu tych systemach stosowane są pompy do transportu wody na wzniesienia terenu lub do wież ciśnień. Pompy te zwykle wykorzystywane są w układach podwójnych, ze względów bezpieczeństwa wymagających stosownej armatury.

Trzy rurociągi, każdy 128 kilometrów długości i pompownie po drodze zapewniają zaopatrzenie w wodę do prawie 4 milionów mieszkańców stolicy Turcji Ankarze. Były one wyposażone w wiele zaworów TALIS.

ERHARD oferuje szereg zaworów do sieci przesyłu wody. Zakres rozciąga się od przepustnic i zaworów uruchamiających pompy, przez zawory obejścia pomp i armaturę zwrotną, aż po zawory napowietrzające przy napełnianiu i opróżnianiu rurociągów.

Obok bezpieczeństwa i długiej żywotności armatury równie ważna jest optymalizacja projektowania instalacji. Prawidłowe zwymiarowanie rurociągu uwzględniające optymalne wartości przepływu może zapewnić długoterminowe i efektywne działanie pompy przy minimalnych kosztach energii. W naszym koncernie mamy wielu inżynierów z wieloletnim doświadczeniem szczególnie powołanych do tych działań.

ERHARD Polska sp. z o.o.

ul. Plebiscytowa 3
41-600 Świętochłowice

 

Telefon: +48 32 770 50 00
Fax: +48 32 770 47 73
E-mail: info@remove-this.erhard-polska.pl